Databáze skal - sektor: Severní stěny

státstátČeská republika Česká republika
regionregionLabské pískovce
oblastoblastDěčínský Sněžník


Popis: Děčínský Sněžník je největší stolová hora v ČR. Ze zdejší rozhledny jsou krásné výhledy do Čech i Německa. Lezecky byl objeven v roce 1987 (Masivy Májová a Jarní), mnoho cest je z r. 2005. Vzhledem ke kvalitě skály je to perspektivní oblast. Po svazích se nachází mnoho kamenů, na kterých se provozuje stále oblíbenější bouldering. Nejnovější průvodce je k dispozici na www. … .

Skála je velmi tvrdá, většinou orientovaná na jih a jihozápad, proto je zde možno lézt brzo po dešti. Masivy jsou krátké (cca. do 30 m), jejich struktura je však méně členitá, proto jsou možnosti pro zakládání smyček omezené. Cesty jsou většinou lehčí. Odměnou za delší přístup jsou krásné výhledy do kraje a dostatek slunce.

Severní stěny zahrnují zatím je dva masivy Muzikanta a Bubeníka. Přístup je stejný jako ke Stěnám nad cestou. Pokračuje se však až na náhorní plošinu, po ní cca. po 500 m se odbočí doleva k masivům. Masiv Muzikant s kompaktní JZ stěnou je dobře viditelný z vyhlídky nad Jarní a Májovou.

Materiál: Pískovec

Přehled skal

SkálaPočet cest
Andromeda5
Berta3
Bubeník3
Cihlák0
Dvojče1
Francouzský parčík7
Francouzský parčík - pilíř3
Hemrovka1
Hrádek0
Husar0
Kometa4
Koráb7
Kormidlo5
Kóta 1073
Lebka4
Muzikant5
Pilíř 107.1
Ponocný4
Posel8
Prohibiční masív0
Roklan7
Skříň2
Starý tantor1
Stolová hora6
Stůl8
Široká pec0
Trubač0
Trubadůr1
Veselý turista3
Vosa0
Vyhlídka0
Vysoká pec0
Zakrslá polověž3

Sektor je zmíněn v průvodci: Lezecký průvodce Tisá - Rájec - Sněžník - Špičák, Lezecký průvodce Tisá - Rájec - Sněžník - Špičák, Lezecký průvodce Tisá - Rájec - Sněžník
Lezecký průvodce Tisá - Rájec - Sněžník - Špičák Lezecký průvodce Tisá - Rájec - Sněžník - Špičák Lezecký průvodce Tisá - Rájec - Sněžník